Iluzja większej przestrzeni

16, Jul, 2021

male-mieszkanko.jpg

Mnóstwo ludzi w naszym kraju miewa wyjątkowy ambaras pod względem tego co dokonać, żeby ich niewielkie mieszkanka zyskały trochę miejsca. Rzecz jasna nie da się zaczarować rzeczywistości i przyciasnego metrażu nie można jakąś nadnaturalną metodą rozciągnąć. Wolno tymczasem wykorzystać kilka sztuczek, które rekomendują nam projektanci wnętrz aby chociaż optycznie je zwielokrotnić.

Najwłaściwszą sztuczką znaną dekoratorom wnętrz na spowodowanie wrażenia przestronniejszej przestrzeni niż jest jej naprawdę jest odmalowanie ścian na pastelowe kolory. Wychodzi to głównie z tego, iż jasne barwy odbijają dużo słońca, które daje nam doznanie, iż pokój stał się obszerniejszy. Dobrze zastosować niniejszy prosty trick nie tylko do ścian, ale ponadto do innych elementów wyposażenia mieszkania, np. do mebli. Wcale nie musimy zakupywać mebli w tonie drzewa, wyszukujmy meble białe bądź w delikatnych kolorach. Natychmiast dostrzeżemy różnicę.

Innym nieskomplikowanym środkiem na wizualne rozciągnięcie naszych pomieszczeń jest użycie luster. Im znaczniejsze to będą lustra, tym korzystniejszy efekt otrzymamy. Opłacalnie zawiesić lustra naprzeciwko ścian, przy jakich spoczywają wszelakie sprzęty, bo w wyniku tego zaistnieje przeświadczenie, że po takiej stronie na jakiej wisi lustro może być odmienne pomieszczenie. Przyczepiając lustro naprzeciwko pustej ściany nie otrzymamy tego rodzaju rezultatu. Można dodatkowo powiesić na ścianie sporo niedużych luster. Da nam to efektowny skutek. Zobacz też: http://dewocjonalia. … -patrzec-w-lusterka/

Jasne jest najprawdopodobniej również iż idealnym rozwiązaniem bywa postawienie na minimalizm. Można manewrować na wszelkie sposoby, ale uwolnienie przestrzeni od bezużytecznych gratów korzystnie przyczyni się do tego że nasze przyciasne mieszkanko będzie wydawać się obszerniejsze. No i nie będziemy wciąż potykać się o rzeczy, które jedynie nam wadzą.

  • Opublikowano przez MrsB w