Myśl o Wielkanocy mnie rozgrzewa

26, Feb, 2018

Ostatnie dni lutego, pomimo dotkliwych mrozów jakie nadciągnęły do nas właśnie z Syberii to jednakże wyraźny sygnał, że już niedługo skończy się zima i powitamy w końcu wiosnę. Równocześnie będziemy mogli wreszcie ubierać się troszeczkę lżej oraz odetchnąć po tych mrozach, a także raźniej maszerować chodnikiem bez obawy o pośliźnięcie się na lodzie. Z pozostałej strony trzeba jednak też zacząć się przejmować zbliżającymi się wkrótce świętami Wielkiej Nocy.

wielkanocne-jajka.jpg

Powtórnie będzie można napiec przepysznych wielkanocnych ciast, które z wielkim gustem zjemy po poświęceniach zafundowanych nam przez Wielki Post. Z niezbitą pewnością uważam, że mnóstwo z was zrazu nie potrafi się doczekać wszelakich babek wielkanocnych, mazurków, paschy oraz kolejnych smakołyków jakie piecze się tylko na święta. Natomiast miłośnicy bardziej konkretnego rodzaju jedzenia już na pewno zacierają dłonie z myślą o pysznej gotowanej szynce z chrzanem. Nie słabsza ślinka leci na myśl o dziesiątkach wyśmienitych potraw jakie można zrobić ze zwyczajnych jajek.

Spore przesłanie mają także ozdobne atrybuty nadchodzących do nas świąt. Wybijająca się do życia przyroda obdaruje nas wkrótce wielobarwnymi szafranami, żonkilami i miękkimi baziami. Sprowadzone do mieszkania będą wdzięczną ozdobą przypominającą nam o porywającym się do życia świecie. Należałoby też rozważyć zamianę ozdób w domostwie na cokolwiek bardziej jaskrawego i kolorowego, idealnie w odcieniach inaugurującej się wiosny, a więc w zieleni oraz żółci. Wymagać będziemy też dekoracji na Wielkanoc, nie tylko do udekorowania palmy i kosza ze święconką. Wielkanoc może nie ma tak klarownie skrystalizowanych obrzędowości względem dekorowania jak Boże Narodzenie, acz zapewnia to perspektywę sięgnięcia wgłąb własnej fantazji oraz wymyślenia czegoś fantazyjnego.

  • Opublikowano przez MrsB w w