Precz z rutyną w urządzaniu wnętrz

20, Oct, 2017

Nieraz mamy chętkę zerwać z rutyną w aranżacji własnego mieszkania lub zaczerpnąć co nieco z pionierskich metod lub elementów umeblowania lokalu. Dla dominującej grupy ludzi powielane bezgraniczną ilość razy przez mnóstwo osób schematyczne aranżacje rodem z kart czasopism dekoracyjnych są w pełni satysfakcjonujące. Pomimo tego wciąż istnieją osoby, które poruszają się innego rodzaju pobudkami, które nade wszystko potrzebują się wyróżnić od innych. Dla nich także wynajdzie się coś ciekawego na rynku dodatków do ozdabiania pomieszczeń.

Do stylów, które uzyskują sobie coraz znaczniejszą rangę przynależy zaliczyć zużywanie materiałów wtórnych do stworzenia (dość często samodzielnego) twórczych dekoracji obok jakich nie da się przejść biernie. Pewnym z tych półfabrykatów są wykorzystane palety drewniane, które z powodu swego industrialnego wyglądu zdobywają sobie umysły ludzi doceniających odkrywcze style w urządzaniu pomieszczeń. Palety te użytkowane są przede wszystkim do przyrządzania szykownych acz prostych w formie mebli, chociaż także innych skromniejszych utensyliów potrzebnych w apartamencie jak np. półeczki na wino.

x_meble-z-palet.jpg

Zmajstrowanie dla siebie mebla z palety nie jest wcale zajęciem wymagającym jakiejś sporej dozy kompetencji o obróbce drzewa, da się się o to pokusić posiadając do dyspozycji ledwie podstawowe urządzenia, które osiągalne są zwykle w jakimkolwiek mieszkaniu oraz kilka subsydiarnych materiałów dostępnych w dowolnym składzie budowlanym. Warto zauważyć również iż powstało już mnóstwo firm (również w Polsce), które produkują meble z takiego materiału. Najczęściej są to małe rodzinne przedsiębiorstwa, a wykonane przez nie meble z palet można bez przeszkód znaleźć w Internecie.

Nurt na takie palety wnika już do obszerniejszej świadomości wielu ludzi, aczkolwiek poprzez swój wąski charakter przenika bardziej do charakterystycznych środowisk oraz w szczególności do młodych ludzi, jakich oczekiwania względem zaopatrzenia swojego apartamentu są inne niźli staromodna meblościanka lub tradycyjny tapczan.

  • Opublikowano przez MrsB w w