Oświetlenie podczas imprezy w ogrodzie

9, Mar, 2017

Wielu z nas lubi urządzać imprezy pod gołym niebem, które statystycznie najczęściej odprawiamy w naszym ogrodzie (siłą rzeczy ktoś kto nie ma domku z ogródkiem nie ma wielkich perspektyw na urządzenie takiej imprezy). Dość często takie przyjęcia, z angielska określane jako garden party, związane są z rozpaleniem grilla. Któż nie lubi smaku szaszłyków i kiełbasek wolno przypiekających się nad prawdziwym ogniem… Ponieważ musimy na nie długo czekać i jemy je tak rzadko wydają nam się o wiele smaczniejsze niż te same potrawy z piekarnika. Dopóki na dworze jest jasno takie przyjęcie ogrodowe może trwać sobie w najlepsze, nieraz jednak gdy tylko zrobi się ciemno wszyscy zaczynają się zbierać choć impreza mogłaby jeszcze trwać w najlepsze.

latarnia.jpg

Spowodowane jest to po prostu brakiem oświetlenia w ogrodzie, a jak chyba doskonale zdajemy sobie sprawę, nasza zdolność do widzenia w ciemności jest dość ograniczona. Doprowadzenie prądu w każdy zakamarek ogrodu i poustawianie w nim lamp zasilanych prądem jest dość sporym wydatkiem, na jaki na pewno stać chyba tylko dość majętnych ludzi. Nie każdy narzeka jednak na nadmiar pieniędzy, a domy z ogródkiem nie są zarezerwowane tylko dla milionerów. Wtedy z pomocą przyjdą nam wynalazki stare jak świat, a mianowicie zwykłe latarnie ogrodowe. Nie sądzimy chyba, że w czasach gdy nie było prądu ludzie po zmroku wcale nie funkcjonowali. Oczywiście chodzili spać i wstawali wcześniej niż my, ale poza tym musieli sobie też jakoś radzić. Wykorzystywali zatem latarnie, które są przenośnym pojemniczkiem na świecę, która rozświetla nam ciemność. Problemem było zawsze zdmuchiwanie płomienia świecy przez wiatr przeto latarnie takie obudowywano szybkami (oczywiście wtedy gdy już produkcja szkła staniała na tyle, że trafiła do mas).

Dzisiejsze latarnie są znacznie trwalsze, lepiej wykonane i ładniejsze, a przede wszystkim doskonale nadają się do postawienia na stoliku w ogrodzie podczas takiego przyjęcia ogrodowego połączonego z grillem. Świece wstawione do latarni dadzą dość światła by móc przesiadywać pod gołym niebem do późnych godzin wieczornych i nasi goście nie zmyją się już do domu gdy tylko zapadnie zmrok.

  • Opublikowano przez MrsB w