Dodatkowe źródła światła - dekoracja w domu

21, Jan, 2017

lampka.jpg

Sztuczne rozświetlenie zaliczyć wypada do tego rodzaju zdobyczy cywilizacyjnych ludzkości jakie dopuściły nam życie wbrew prawiecznym prawom przyrody gdy zapada noc. Człowiecze oczy wymagają słońca, nie ma z tym dylematu podczas dnia, ale gdy zapadnie zmrok pochwalamy wynalazcę żarówki. Nie każdorazowo wszakże potrzebujemy aż tak sporo światła ile daje go nam lampa na suficie. Okazyjnie możemy pragnąć go tylko ociupinę żeby wprowadzić adekwatny nastrój do pomieszczenia, względnie oglądając tv nie potknąć się o coś w ciemności.

Podobne niepozorne lampy nie służą w istocie do oświecenia kompletnego wnętrza, jednak posiadają funkcję zdobniczą. Lampa na suficie ulokowana jest wysoko i nie każdemu będzie się chciało tak wysoko podnosić głowę żeby ją wychwalać, z kolei małe lampki nocne i kinkiety są zauważalne bez przerwy, również w ciągu dnia potrafią realizować swoją funkcję dekoracyjną.

Warto również nadmienić o nie zasilanych elektrycznością źródłach doświetlenia, które również mają wartości ozdobne. Źródłem światła są w nich popularne od dawien dawna świeczki i przydają unikatowego kolorytu. Są to przede wszystkim świeczniki, jednakowoż także pozyskujące coraz intensywniejszą popularność współcześnie latarenki.

  • Opublikowano przez MrsB w